Podejmij wyzwanie i odmień swoje auta

Zmiana koloru auta - Oklejanie samochodów - Stylizacja nadwozia

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń - INFOLINIA 724 456 024.


TECHNOLOGIA ZMIANY KOLORU AUTA.

Krótkie wprowadzenie w tematykę oklejania samochodów folią.

    Od czego się to zaczęło?


Zacznijmy od tego, że sam pomysł oklejania samochodów wywodzi się z Niemczech, gdzie pod koniec ubiegłego wieku narzucony został odgórnie kolor dla tamtejszych taksówek. Wówczas pojawił się bardzo racjonalny pomysł, aby nie kupować samochodów w charakterystycznym kolorze beżowym, który dzisiaj nie kojarzy się przez to zbyt dobrze, tylko zastosować nowatorskie wówczas rozwiązanie - foliowanie całościowe pojazdów. Jakby się głębiej zastanowić to pomysł miał więcej zalet niż wad i to właśnie dzięki niemieckim taksówkom wielu fanów motoryzacji mogło dostrzec zalety takiej przemiany wizerunku auta. Warto dodać, że obecnie w Niemczech oklejane są nie tylko jasnobeżowe taksówki lecz także pojazdy wojskowe, straży pożarnej oraz wozy policyjne.

oklejanie taksówek folią, oklejanie taxi, zmiana koloru taksówek

Fot. www.vol.at

    Folia chroni lakier


Folia przez cały okres użytkowania bardzo skutecznie chroni oryginalną powłokę lakierniczą auta, co zdecydowanie zwiększa wartość pojazdu przy późniejszej odsprzedaży. Dlaczego? Ponieważ montaż folii na karoserii pojazdu nie jest operacją nieodwracalną. Wręcz przeciwnie - folię można w dowolnym momencie zdjąć i cieszyć się nienaruszonym stanem lakieru. Można też, poznawszy już zalety folii, zafundować sobie zmianę wizerunku auta i okleić je nowym, być może modniejszym kolorem. Przecież dużo trudniej zmienić auto, niż szybko i sprawnie zmienić i odświeżyć jego wygląd wybierając wśród setek kolorów folii do zmiany koloru nadwozia.
    Komfort użytkowania.


Bardzo ważny jest również komfort użytkowania folii w codziennym użyciu. Nie musimy się tak bardzo stresować wszelkimi uszkodzeniami wynikającymi z otarć, szkód parkingowych czy obić od kamyków wpadających z impetem w nasze auto. Musimy wiedzieć bowiem, że nawet jeśli folia ulegnie uszkodzeniu to wymiana lub ewentualna naprawa elementu jest wykonywana dużo szybciej, zachowując stan oryginalnego lakieru w nienaruszonej kondycji. Dlatego też wspomniane niemieckie taksówki po kilku latach ciągłej jazdy mogą przy sprzedaży emanować pięknym i błyszczącym lakierem, niemal jak z salonu. To wartość dodana, o której należy pamiętać. Istotnym faktem jest również to, że nawet jeśli będziemy musieli już naprawiać lub wymieniać uszkodzone elementy folii na samochodzie to w większości wypadków unikniemy lakierowania i ingerencji w oryginalny lakier. Nikt nie będzie nam więc mógł zarzucić, kierując się bezdusznym wskazaniem miernika lakieru, że auto jest powypadkowe - mimo, że lakierowanie mogło być podyktowane wyłącznie delikatnymi zarysowaniami lub punktowymi uszkodzeniami. To bardzo ważne w przypadku aut klasy premium, które posiadają oryginalną powłokę lakieru.

użytkowanie folii na aucie, jak dbać o folię

Folia skutecznie chroni m.in. przed owadami uderzającymi z impetem w przód auta. (c) www.zmianakoloruauta.pl

    Swoboda wyboru.


Folia daje nam wolność. Wolność wyboru. W obecnych czasach możemy decydować niemal o każdym aspekcie naszego życia - jak wygląda nasze mieszkanie, jak się ubieramy czy jak wygląda pulpit w naszym smartfonie. Swoboda ta jest jednak mocno ograniczona przy zakupie auta i to zarówno w salonie, gdzie sprzedawca posiada ograniczoną odgórnie paletę kolorów lub mniejszą dostępność konkretnych barw, jak też przy zakupie auta używanego, gdzie bardziej niż odpowiedni kolor liczy się stan techniczny pojazdu, jego przebieg i cena. A co jeśli kupujemy auto za kilkaset tysięcy i chcielibyśmy zamówić odważny lub bardzo indywidualny kolor? Czy w momencie sprzedaży takiego pojazdu nie będzie to stanowiło bardziej wady niż zalety dla kupujących? Dlatego większość aut klasy premium jest zamawiana w bezpiecznych barwach - czarnym, srebrnym lub ewentualnie białym, który w tej chwili jest w modzie. Co jednak, gdy białe auta nie będą już tak popularne i pożądane przez kupujących? Czy musimy decydować się na uporczywy w użytkowaniu czarny lakier czy też mało emocjonujący kolor srebrny? Dzięki zastosowaniu specjalistycznych folii do zmiany koloru samochodu możemy wybrać dowolny kolor nadwozia (nawet z ekstra rabatem, gdyż auto może być dostępne od ręki) i samodzielnie i bez stresu przebierać i wybierać w szerokiej gamie kolorów.
    Folie do zmiany koloru auta.


Mamy do dyspozycji folie z różnych stron świata - dostarczane ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Anglii, Niemiec czy Włoch. Stosujemy głównie folie firmy 3M, Arlon, PWF, Bruxsafol, Avery, KPMF, Hexis i nie tylko. Każdy z tych producentów oferuje spory wybór kolorów i struktur - możemy zastosować folie matowe, błyszczące, metaliczne, perłowe, folie strukturalne i folie specjalne. Warto dodać, że obecnie dostępne są również folie matowe z elementami metaliku, które pozwalają osiągać świetne efekty wizualne, nie tylko matując nadwozie i podkreślając jego kształty, ale również uzyskać ciekawe wykończenie - dzięki wtopionym drobinkom metalicznym, które błyszczą w promieniach słońca i dodają dodatkowego wymiaru barwie. Folie błyszczące to odpowiednik lakierów akrylowych. Są głębokie w swej barwie, bez dodatkowych fajerwerków. Dla amatorów wyglądu najbliższego tradycyjnego lakieru polecamy folie metaliczne, a dla fanów elegancji - kolory perłowe.

Paleta kolorów 3M seria 1080

Fot. facebook.com/3MWrapsUK

A jak perła to głównie biała perła. Dostępna w wielu odmianach i odcieniach, charakteryzująca się dużą głębią koloru, doskonale podkreśla eleganckie i dostojne linie limuzyn i aut klasy premium, ale nie tylko. Kolory perłowe dostępne są jednak nie tylko w odcieniach bieli - czerwona perła, pomarańczowa, brązowa, stalowa czy perła zielona i niebieska to trzeba przyznać szerokie pole do wyboru. Bardzo modne i popularne są też folie białe perłowe w wersji matowej, które nie tylko charakteryzują się podobną głębią perły i drobinkami metaliku - lecz jednoczneśnie świetnie wydobywają linie nadwozia swoją matową formą.Zmiana koloru auta VW Passat CC folią biała perła

Biała perła w połysku

VW PASSAT CC oklejony folią biała perła w połysku. (c) zmianakoloruauta.plOklejenie auta Mercedes ML folią biała perła matowa diamond white matte PWF Platinum Wrapping Film

Biała perła matowa

Mercedes ML oklejony folią w kolorze Diamond White Matte z palety PWF Platinum Wrapping Film (c) www.zmianakoloruauta.plZ kolei głównie z myślą o sportowych modyfikacjach nadwozia auta polecamy folię carbonową z wyczuwalną strukturą, imitującą prawdziwe włókno węglowe stosowane w autach sportowych, ale również tych z najwyższej półki typu Lamborghini czy Ferrari. Wprawdzie folia nie zmniejsza wagi oklejanych nią elementów, ale pozwala na stosowanie indywidualnej stylizacji auta, zależnie od gustu i potrzeb właściciela auta. W kategorii folii strukturalnych warte odnotowania są folie imitujące skórę, dostępne w wielu odcieniach i wzorach. Nasza firma miała przyjemność realizować stylizację Porsche Cayenne w kolorze skóra aligatora z palety francuskiej firmy HEXIS. Niesamowite efekty wizualne osiągalne są przy zastosowaniu folii typu szczotkowane aluminium. Folia ta również posiada wyczuwalną wyraźną strukturę i również można wybierać w kilku odcieniach takiej powłoki.Folia carbonowa, carbon 3M, oklejanie carbonem

Folia carbonowa - carbon 3M

BMW 6 oklejone całościowo folią carbonową firmy 3M z serii 1080 (c) www.zmianakoloruauta.pl    Oklejanie częściowe. Indywidualna stylizacja auta.


Czy koniecznie musimy oklejać folią całość nadwozia? Oczywiście odpowiedź brzmi nie. Folia daje bowiem możliwość dowolnej stylizacji nadwozia tak więc jeśli mamy ochotę zmienić tylko pojedyńczy element auta, np. maskę, dach lub lusterka to nie ma najmniejszych problemów, aby zamówić taką właśnie modyfikację. To właśnie główna zaleta foliowania aut - wyłącznie Ty decydujesz o tym jak dokładnie ma wyglądać auto. Nasze umiejętności oraz obecna klasa materiałów do oklejania samochodów pozwalają na realizację nawet najbardziej odważnych pomysłów. Przy zastosowaniu folii możemy również wyeliminować elementy chromowane na zewnątrz auta lub wręcz przeciwnie - zaimplementować chrom na wybranych elementach nadwozia. Bardzo istotne jest również to, że folię można stosować nie tylko na zewnątrz pojazdu, ale również do stylizacji elementów wnętrza takich jak ozdobne listwy oraz plastikowe lub drewniane panele konsoli środkowej.

Z przyjemnością doradzimy możliwe modyfikacje Twojego samochodu - zapraszamy na bezpłatne konsultacje lub zlecenie nam odpłatnej wizualizacji planowanej zmiany na cyfrowym zdjęciu auta. Przedstawimy rodzaje folii, podpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości co można, a czego nie można zrobić za pomocą folii.

Oklejanie częściowe. Indywidualna stylizacja auta.

Częściowe oklejenie samochodu Audi TT folią - maska/dach w kolorze czarny mat (c) www.zmianakoloruauta.pl


Oklejanie wnętrza auta, oklejanie kokpitów

Elementy wnętrza pojazdu

Panele boczne i konsola w Mercedesie SL oklejone czarnym carbonem 3M (c) www.zmianakoloruauta.pl    Trwałość folii na samochodzie.


Obecnie dostępne folie do oklejania aut charakteryzują się średnio- i długookresową trwałością. W zależności od producenta oraz rodzaju folii żywotność określana jest na poziomie od 6 do 10 lat dla ekspozycji pionowej. Przy zachowaniu należytej ostrożności przy eksploatacji tego rodzaju powłoki powinna ona przetrwać w dobrym stanie kilka sezonów, niezależnie czy występują mrozy lub skrajne upały - folia jest bowiem przystosowana do użytkowania w temperaturach od -50 do +110 st.C. Folia jest odporna na działanie benzyny i standardowych środków myjących, co ułatwia bezproblemowe użycie takich powłok na aucie. Należy jednak pamiętać, że folia nie jest niezniszczalna i wszelkie uszkodzenia mechaniczne (szkody parkingowe, obicia kamieni itp.) wpływają na szybsze zużycie i wygląd. Polecamy również stosowanie dedykowanych kosmetyków w tym detailerów, wosków długoterminowych i krótkoterminowych oraz szamponów i cleanerów w przypadku cięższych zabrudzeń. Zapytaj o ofertę pielęgnacyjną dla folii.    Ile trwa oklejanie samochodu?


Standardowa operacja zmiany koloru całego pojazdu zajmuje około 3-5 dni robocze i obejmuje demontaż elementów nadwiozia (zderzaki, klamki, lampy, emblematy itp.), precyzyjne doczyszczenie powierzchni, aplikację folii oraz ponowny montaż auta. Bardzo ważne jest posiadane przez nas doświadczenie w pracach demontażowych przy autach klasy premium. Istotne jest rónież zachowanie reżimu technologicznego przewidzianego dla tego typu operacji, określającego m.in. właściwą temperaturę w trakcie oklejania folii oraz obligatoryjne zalecenie zachowania 24 godzinnego okresu karencji po naklejeniu, przed opuszczeniem hali roboczej. Czas wykonania takich prac może się zmieniać w zależności od wielkości auta, jego skomplikowania oraz rodzaju folii. Również przy oklejeniu pełnym (łącznie z wnękami drzwi) czas pracy może się dość mocno wydłużyć w związku z koniecznością demontażu drzwi z samochodu. Oczywiście mniejsze zlecenia takie jak oklejanie pojedyńczych elementów auta to operacje, które są liczone w godzinach, a nie dniach roboczych.RANGE ROVER SPORT oklejony folią czerwona perła True Blood z palety Arlon

Oklejanie standardowe (zewnętrzne)

RANGE ROVER SPORT oklejony folią czerwona perła True Blood z palety Arlon. (c) zmianakoloruauta.plFORD RANGER oklejony folią w kolorze Matt Bond Gold z palety PWF Platinum Wrapping Film - oklejanie z wnękami.

Oklejanie pełne (łącznie z wnękami drzwi i wewnętrzną stroną drzwi)

FORD RANGER oklejony folią w kolorze Matt Bond Gold z palety PWF Platinum Wrapping Film - oklejanie z wnękami. (c) www.zmianakoloruauta.pl    Konkretnie dla kogo?


Foliowanie pojazdów polecamy przede wszystkim fanom motoryzacji, którzy są zdeterminowani aby jednocześnie chronić oryginalny lakier auta przy jednoczesnym dopasowaniu wizerunku i stylistyki wyłącznie według swoich gustów, biorąc pod uwagę obowiązujące trendy i modne kolory aut. Możemy zmienić kolor nadwozia nawet jednorazowo - na imprezę motoryzacyjną lub sportową (jak wiadomo powłoka lakieru może ucierpieć w trakcie wyczynowych przejazdów na torze), można też zmienić kolor na długie lata. Można też tak jak zdjęciu poniżej dodać wybrane elementy do oryginalnie pomarańczowego perłowego lakieru auta. Stylizacja obejmowała oklejenie w czarnym macie dachu, spoilera, listwy na masce, dolnej części przedniego zderzaka oraz dwukolorowych pasów na bokach auta .Oklejanie pasów na aucie, pasy na samochodzie. Stylizacja częściowa Ford Focus ST

Stylizacja częściowa Ford Focus ST. (c) zmianakoloruauta.plCoraz częściej z naszych usług korzystają salony samochodowe, które mogą oferować jeszcze szerszą paletę dostępnych kolorów lub też zmienić kolor dla auta, które jest w idealnej konfiguracji, w dobrej cenie i akurat jest na miejscu, ale ma inny kolor niż tego sobie życzy klient. Profesjonalnie zamontowana wysokiej jakości folia w odpowiednim kolorze rozwiązuje problem i umożliwia szybszą sprzedaż auta.

Kolejną grupą naszych klientów są taksówki, które w ramach jednej korporacji mają z góry narzucony kolor. Folię docenią również wypożyczalnie samochodów oraz przedsiębiorstwa, które także chciałyby ujednolicić wygląd swojej floty firmowej.

Wielkość samochodu nie ma również żadnego znaczenia. Zdarzało się nam odmieniać kolor nadwozia zarówno w autach najmniejszych jak i w potężnych kabinach samochodów ciężarowych, czasem zmienialiśmy tez kolor samej naczepy, aby dopasować ją do obowiązujących kolorów firmowych.

Dotychczas współpracowaliśmy z salonami BMW, Jeep, Mercedes, Opel, Man, Fiat, Land Rover, Lancia, Toyota i nie tylko.

Oklejanie ciągników, oklejanie tirów, zmiana koloru auta kabiny MAN

Całościowa zmiana koloru fabrycznie nowego ciągnika MAN XXL. (c) www.zmianakoloruauta.pl    Ile kosztuje zmiana koloru auta?


W zależności od rodzaju folii, producenta oraz wielkości i skomplikowania nadwozia ceny podstawowej stylizacji zewnętrznej zaczynają się od ok. 4 tys. zł aż do 20 tys. zł za folię chromowaną. W celu uzyskania konkretnej wyceny dla Twojego auta prosimy o kontakt telefoniczny lub wysłanie zapytania na adres mailowy. Z przyjemnością przygotujemy precyzyjną wycenę i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. .    Wybór odpowiedniego wykonawcy.


Taka z pozoru prosta czynność jak naklejenie kawałka folii na samochód wydaje się być błachostką i nie każdy widzi potrzebę odpowiednio przemyślanego wyboru wykonawcy takiej czynności. Cały proces zmiany koloru samochodu składa się jednak z wielu małych, ale szalenie istotnych składowych. Dopiero znajomość całej technologii, odpowiednie doświadczenie i wiedza może gwarantować profesjonalną stylizację Twojego pojazdu. Pamiętaj, że źle położona folia będzie nie tylko brzydko wyglądać, ale wręcz szpecić wygląd auta. Także prace w trakcie demontażu elementów nadwozia przed naklejeniem folii wymagają sporej dawki wiedzy i znajomości systemów montażowych stosowanych w różnych elementach pojazdu. Ogromne znaczenie ma również obycie przy pracy z autami klasy premium, tak aby cała operacja zakończyła się sukcesem.

Najbardziej racjonalną decyzją jest udanie się do specjalisty. Nie takiego, który robi wszystko - lecz stricte specjalizuje się w oklejaniu samochodów i to najlepiej w wąskim zakresie, jakim jest zmiana koloru nadwozia przy pomocy folii. Pamiętaj - jeśli ktoś umie wszystko to znaczy, że umie wszystko na średnim poziomie. Ktoś, kto ma wąską specjalizację drąży temat i zbiera codzienne doświadczenie, którego owocem jest najwyższej jakości usługa. Nasza firma, choć mająca korzenie w oklejaniu komercyjnym dla firm, jest wyspecjalizowana właśnie w oklejaniu aut dedykowanymi foliami do zmiany koloru pojazdów. Z racji wieloletniego już doświadczenia w tym właśnie temacie, mieliśmy okazję być pionierami i liderami stylizacji aut folią w Polsce. Współtworzyliśmy ten rynek praktycznie od zera i dzień po dniu, dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości - zdobywaliśmy wielu zadowolonych klientów, którzy polecali nas swoim znajomym. Obecnie temat foliowania aut stał się nieco bardziej popularny, co spowodowało wysyp dziesiątek firm "obklejających auta", gdzie można spotkać JAKOŚ, zamiast JAKOŚĆ. .BMW 5 w wyjątkowej stylizacji - połączenie pomarańczowego matu z folią carbonową 3M

BMW 5 w wyjątkowej stylizacji - połączenie pomarańczowego matu z folią carbonową 3M. (c) zmianakoloruauta.pl

Warto zwrócić uwagę na miejsce wykonywana prac. Powino być to wytyczone jasne i czyste pomieszczenie z odpowiednim ogrzewaniem w sezonie jesienno-zimowym. Brak zachowania odpowiedniej temperatury w trakcie oklejania auta, jak również po zakończeniu prac kiedy folia musi sezonować minimum 24 godziny, może skutkować problemami w przyczepności folii i wadami nowej powłoki.

Kolejną rzeczą, na którą należy mieć baczność to czas wykonywania takiej operacji. Oklejenie całego auta w czasie krótszym niż 16 godzin roboczych może oznaczać pośpiech i niską jakość włożonej pracy. W istocie jeśli oklejanie odbywa się w wariancie z demontażem zaawansowanym, gdzie zdejmowane są zderzaki, listwy, emblematy, klamki, lusterka itp. cały proces może wymagać nawet 3-5 dni roboczych. Nie warto pośpieszać wykonawcy bo nie czas tu jest najważniejszy - lecz najwyższa jakość i trwałość realizacji.

Bo mimo, że posiadamy aktualnie tytuł Mistrza Świata w oklejaniu samochodu w czasie poniżej 24 minut (zobacz film: REKORD ŚWIATA W OKLEJANIU AUTA) to świadomie kontrolujemy tempo i czas poświęcony na wykonanie całości prac bo przecież samo nałożenie folii to dopiero promil całej operacji, która obejmuje bardzo czasochłonny demontaż i montaż elementów oraz dokładne, wieloetapowe przygotowanie podłoża pod folię. .    Nam możesz zaufać!


Czemu możesz nam zaufać? Ponieważ mamy odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i wiedzę, aby sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Wszystko co robimy, robimy z pasją. Naszą działalność doceniła firma 3M zapraszając nas do udziału w międzynarodowym systemie weryfikacji wiedzy i umiejętności aplikatorów folii "4-Star 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer Program". W trakcie egzaminów teoretycznych i praktycznych oceniano każdy aspekt związany z wiedzą i jakością pracy. Nasz zespół osiągnął maksymalną ocenę 4 gwiazdek z 4 możliwych do uzyskania na najwyższym stopniu zaawansowania. Tym samym posiadamy oficjalną akredytację i tytuł 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer z licencją numer PL000008VG. .


4-Star 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer Program
> Wróć na górę strony <
stat4u