Podejmij wyzwanie i odmień swoje auta

DOCINANIE FOLII BEZ SKALPELA. KNIFELESS TAPE SYSTEM.

Bezpieczne oklejanie folią bez użycia skalpela.

tagi: docinanie folii, cięcie folii, knifeless tape system, cięcie taśmą knifeless, cięcie po lakierzeknifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless camaro pasy czarny połysk

Pewnie się zastanawiałeś jak to możliwe, że podczas oklejania samochodów nie zostaje uszkodzony lakier. Przecież folia jest najpierw formowana, a następnie musi być przecież docinana bezpośrednio do kształtów elementu. Czy lakier jest wówczas bezpieczny? Czy użycie nożyków nie przecina warstwy lakieru? Odpowiedź nie jest tak prosta, gdyż wszystko zależy od użytych narzędzi i posiadanych umiejętności.


    Bezpieczeństwo przede wszystkim!


Podstawą naszej pracy jest wysokiej klasy skalpel chirurgiczny z jednorazowym ostrzem. Po każdym cięciu wymieniany jest na niesamowicie ostry, nowy zamiennik. To jednak nie wszystko. Dla uzyskania pełnej ochrony lakieru przed tak ostrym narzędziem potrzebna jest wprawa i umiejętność posługiwania się nim w kontakcie z folią i lakierem. Oba materiały są bowiem bardzo podatne na przecięcie, a przecież zdarza się często, że musimy docinać dwie folie - jedna na drugiej, ale tak aby tylko warstwa zewnętrzna została nacięta. To cała tajemnica sukcesu. Folia nie jest przecinana lecz delikatnie nacięta, wręcz zarysowana precyzyjnym ostrzem skalpela. Fachowe poderwanie folii powoduje rozerwanie jej na wymagane elementy, wzdłuż linii cięcia.

knifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless camaro

Inną metodą stosowaną w celu uniknięcia kontaktu z ostrzem jest docinanie folii do przeciwległej krawędzi. Bez obaw o kontakt z lakierem opieramy skalpel boczną powierzchnią o krawędź sąsiedniego elementu. Mogą to być drugie drzwi lub linia wzdłuż maski. Po docięciu uzyskujemy idealnie prosty, równoległy kawałek folii z wystarczającym zapasem, aby zawinąć folię za krawędź co zabezpieczy ją przed odklejaniem.


    Najwyższa jakość narzędzi to podstawa


Nie każdy instalator folii samochodowych używa wysokiej klasy markowych narzędzi do cięcia. Oszczędności na nożykach, niskiej jakości wielokrotnie używane ostrza - to niemal gwarancja kłopotów przy późniejszym zdejmowaniu folii z karoserii. Profesjonalna usługa naklejania nie pozostawi śladów na lakierze. Amator lub pseudo fachowiec pozostawi po sobie znak na zawsze. Przecięty lakier może rozpocząć ogniska korozji i powodować dalsze problemy w przyszłości. Dlatego upewnij się wcześniej jakie kompetencje ma wybrany wykonawca Twojej wymarzonej stylizacji ukochanego auta.

knifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless Ford Focus ST

Często przy stylizacji częściowej aut posiłkujemy się również techniką wycinania ploterowego. Dzięki temu możemy w pełnym zakresie bezpośrednio przenieść projekt z komputera na karoserię auta. Elementy są wycinane na specjalnym ploterze tnącym, po czym wybierana jest niepotrzebna folia, a reszta jest oklejana papierem lub folią transportową - co pozwala na zachowanie ustawienia elementów na folii i przeniesienie ich na podłoże. Sytuacja mocno się komplikuje przy naklejaniu folii na obłe elementy ponieważ folia lub papier transportowy nie ulegają formowaniu do kształtów nadwozia. Przykładowo na poniższej stylizacji Forda Focusa ST w dwukolorowe pasy nie było żadnego problemu z większymi elementami w tylnej części auta. Dużo trudniejsze okazało się wykonanie przedniego kawałka, który z błotnika przechodził aż na przednią dolną część zderzaka.


knifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless ford focus st pasy

    Inne przykłady precyzyjnego docinania folii.


Służymy pomocą przy realizacji najróżniejszych stylizacji, nie tylko jako zmiana koloru całego auta. Marzysz o pasach wdłuż auta? Chciałbyś podkreślić kształt maski dynamicznym kształtem ze wzorem carbonu? Zapraszamy - dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

knifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless audi tt pasy

Oklejanie Audi TT - częściowo maska i fragment zderzaka w kolorze czarny mat (c) www.zmianakoloruauta.plknifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless bmw 5 carbony

Oklejanie samochodu BMW 5 - częściowo maska w carbonie (c) www.zmianakoloruauta.plknifeless docinanie taśmą, cięcie taśmą knifeless vw amarok pasy

Oklejanie VW Amarok - pasy wzdłuż auta + nadkola i pasy na drzwiach w kolorze czarny mat (c) www.zmianakoloruauta.plNOWOŚĆ! BEZPIECZNE CIĘCIE BEZ OSTRZA!

Knifeless Tape System. Pomysłowe i proste, ale jakże skuteczne.

    Najwyższa jakość narzędzi to podstawa


W rękawie mamy również opatentowaną w USA technologię docinania folii na samochodzie całkowicie bez użycia noża. Jak to możliwe? Wyobraź sobie bardzo długą tasiemkę z zatopioną linką. Naklejamy ją na karoserię według planowanej linii cięcia. Następnie naklejamy folię z naddatkiem, aby folia zakryła również naklejoną tasiemkę. Jeden sprawny ruch ręką i ...gotowe! Proste, prawda? Właściwie to genialne rozwiązanie do zadań specjalnych. Nazywa się Knifeless Tape System i jest polecany m.in.przez firmę 3M wśród akredytowanych wykonawców 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer, do których grona również należymy.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy wykonać dużo trudniejsze zadania stylizacji aut i to bez użycia noża lub plotera tnącego, wycinającego komputerowo kształty na folii. Oprócz pełnego zabezpieczenia lakieru przed nacięciem przyspiesza również precyzyjne docinanie elementów do kształtów karoserii.

Zobacz krótki pokaz działania tej technologii >>>


Zobacz również jak firma PROWRAP z Norwegii kreatywnie wykorzystuje tą taśmę do cięcia jako narzędzie do ozdabiana aut. A to wszystko bez jednego nawet dotknięcia ostrzem powierzchni karoserii. Czy to rzemiosło, czy może już ...sztuka?


cięcie taśmą knifeless

fot. www.prowrap.nlcięcie taśmą knifeless

fot. www.prowrap.nl